вторник, 27 марта 2018 г.

Що потрібно знати про туберкульоз?

Туберкульоз у дітей - дуже підступне захворювання, так як симптоми і перші ознаки помітити досить складно. Пов'язано це з тим, що інфекція не має якихось характерних ознак і маскується під симптоми багатьох хвороб. Найчастіше можна сплутати туберкульоз з бронхітом і пневмонією. Тому, якщо дитина страждає затяжним кашлем, обов'язково потрібно виключити туберкульоз.
Коли на тлі збою імунітету бактерія руйнує клітини і викидає в кров свої токсини, розвивається туберкульозна інтоксикація. Вона має безліч неспецифічних проявів:
·  швидка стомлюваність і дратівливість;
·  поганий апетит;
·  проблеми зі сном;
·  невелике підвищення температури протягом тривалого часу;
·  бліда шкіра;
·  пітливість;
·  відставання в навчанні;
·  втрата ваги і уповільнення зростання.
ШЛЯХИ ПОШИРЕННЯ ЗБУДНИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ
Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний. Найбільш загрозливим при туберкульозі є повітряний шлях зараження і становить до 90% випадків. Під час кашлю, співу, голосної розмови мікобактерії туберкульозу розповсюджуються від хворої людини на відстань від 1-1,5 до 5 м.
ЯК МОЖНА ЗАПОБІГТИ 
ЗАХВОРЮВАННЮ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ?

1. Турбуватися про своє здоров'я: правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, закалюванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при появленні симптомів будь-якого захворювання.

2. Категорично уникати можливості залучення до шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.)!

3. Щорічно досліджуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). Підліткам додатково проводиться флюорографічне дослідження. 

4. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ). 

5. Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, підозрілих на туберкульоз, або у випадку контакту з хворим на туберкульоз.


Комментариев нет:

Отправить комментарий